I Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie  

Kategoria: 
Autor: Sobczyńska Marzena | Kategoria: Uroczystości i wydarzenia | Data: 2017-04-03
O ważności relacji rodziców z dorastającymi dziećmi i zagrożeniach online
22 III 2017 r. podczas Dnia Otwartego w naszej szkole odbyło się spotkanie dla rodziców pierwszoklasistów, którego realizatorem był psycholog p. Łukasz Deptuła oraz pedagog liceum. Celem spotkania było nie tylko poruszenie istotnych kwestii, dotyczących ważności relacji rodziców z dorastającymi dziećmi i zagrożeń online, ale i zaproszenie rodziców do chwili refleksji.
Z jednej strony teorie psychologiczne podszeptują: „Z wychowaniem jest jak z walizką. Wyjmiesz to, co do niej włożyłeś. Był czas zasiewu, przyszła pora zbiorów. Gdy dziecko ma piętnaście, szesnaście lat, to najważniejsza jest dla Niego akceptacja rówieśników. Dorośli, a więc i rodzice schodzą wtedy na plan dalszy”.
Z drugiej strony- jest to pokolenie, tzw. „w sieci”, dla którego świat realny przeplata się ze światem wirtualnym. Choć niewątpliwie jest wiele plusów, dotyczących korzystania z nowoczesnych technologii informacyjnych, to wiążą się z nimi także pewne zagrożenia.
Mając na względzie i jedną i drugą stronę medalu i fakt, ze pierwszoklasiści pozostaną jeszcze w domu przez dwa i pół roku, zanim wyjadą na studia, zaprosiliśmy Rodziców do refleksji i odpowiedzi na pytania: A jak wyglądają moje relacje z moją córką, synem? Czy rzeczywiście jest tak, że już nic nie da się zrobić w tym zakresie, żeby było jeszcze lepiej? Czy kiedyś ustaliłem z dzieckiem zasady bezpiecznego korzystania z Internetu? Jeśli tak, to czy są one nadal respektowane? A może, póki przynosi dobre oceny, w ogóle nie poruszam z Nim tego tematu?

pedagog: Marzena Sobczyńska
[Powrót do aktualności >>]
© I Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Wyszkowie. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2005-2016 r.