I Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie  

Kategoria: 
Autor: Sobczyńska Marzena | Kategoria: Uroczystości i wydarzenia | Data: 2017-02-06
Z Kolędą na Spotkaniu Noworocznym Absolwentów i Przyjaciół Norwida oraz na Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek
Kolędy w polskiej tradycji śpiewa się od Pasterki do 2 lutego – Święta Ofiarowania Pańskiego. Uczniowie naszej szkoły śpiewali kolędy podczas Spotkania Noworocznego zorganizowanego z inicjatywy Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Norwida 20 I 2017r. oraz podczas Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek w dniu 26 I 2017. Galeria zdjęć
Wieczorem 20 I w stołówce internatu odbyło się Spotkanie Noworoczne z udziałem absolwentów i społeczności liceum. Chór absolwentów wykonał tradycyjne kolędy a mniej znane kolędy i pastorałki zaśpiewały przy akompaniamencie gitary uczennice z k l II g: Hanna Kwaśny i Honorata Depta. Śpiewali wraz z Nimi także wszyscy uczestnicy spotkania- absolwenci, uczniowie, rodzice, nauczyciele. Oprócz śpiewania kolęd odbył się także teleturniej i loteria fantowa.
W czwartek 26 stycznia br. w Wyszkowskim Ośrodku Kultury HUTNIK odbył się XVIII Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek. Tradycyjnie udział wzięły w nim dzieci i młodzież z terenu powiatu wyszkowskiego w czterech kategoriach wiekowych. Nasze liceum reprezentowali uczniowie: Karolina Pujer z k l III a, Anna Puchalska k l II a oraz Mikołaj Szulc k l III b, śpiewając „Pierwszą gwiazdę” przy akompaniamencie Aleksandry Góralewskiej z II a- pianino i Rafała Żurawskiego z II a – gitara, zajmując trzecie miejsce.

pedagog Marzena Sobczyńska
[Galeria zdjęć] [Powrót do aktualności >>]
© I Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Wyszkowie. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2005-2016 r.