I Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie  


Program artystyczny wystawiony 16 października 2017 r. z okazji obchodów złamania szyfru Enigmy przez polskich matematyków Mariana Rejewskiego, Henryka Zygalskiego i Jerzego Różyckiego (absolwenta naszej szkoły)
Kategoria: 
Autor: Oleksiak Maria | Kategoria: Uroczystości i wydarzenia | Data: 2007-01-13
Szkolny konkurs kolęd i pastorałek
Konkurs odbędzie się w dniu 16 stycznia o godz. 14.35 na holu szkolnym. Mile widziane zarówno występy solowe, jak i grupowe (max. 5 osób). Udział można zgłaszać w terminie do 12 stycznia u organizatorów konkursu. Zapraszamy do wzięcia udziału.

Organizatorzy:
Maria Oleksiak
Jolanta Knajp
Autor: Czajka Michał | Kategoria: Uroczystości i wydarzenia | Data: 2007-01-06
Koncert „Bardowie Wolności i Solidarności”
Wieczorem 14 grudnia na holu ogólniaka odbył się przegląd twórczości bardów z okresu PRL-u. Koncert ten miał na celu przypomnienie „klimatu” z minionej epoki oraz oddać hołd osobom, które nie ugięły się państwu totalitarnemu i walczyły z nim min. poprzez utwory muzyczne.

„ Był to świat ze stali i betonu, świat gigantycznych maszyn i straszliwej broni, świat bojowników i fanatyków maszerujących naprzód noga w nogę, identycznie myślących i skandujących te same hasła, wiecznie zapracowanych, walczących, triumfujących i szpiegujących się nawzajem….”
Georgie Orwell „Rok 1984”
Galeria zdjęć
Tym słynnym cytatem uczennica II A Paulina Szczesna rozpoczęła koncert.
Koncert zatytułowany został słowami „Bardowie wolności i solidarności” chcąc ocalić od zapomnienia piosenki, któr...
[Galeria zdjęć] [Więcej >>]
Autor: Czajka Michał | Kategoria: Koło historyczne | Data: 2007-01-06
Stan Wojenny - 25 rocznica tragicznych wydarzeń
Od 12 do 15 grudnia młodzież ogólniaka mogła obejrzeć wystawę „Drogi do wolności”, której celem było przypomnienie okresu PRL-u i upamiętnienie 25 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, jako aktu zbrodniczego skierowanego przeciwko własnym obywatelom. Jest to już cykliczna impreza, która co roku przybiera inną formę.
Wystawę przygotowali uczniowie z kółka historycznego. W tym roku na kilkunastu planszach zostały przedstawione losy naszego państwa od wydarzeń 1956r. poprzez inne zrywy do roku 1980.
Planszę preze...
[Więcej >>]
Autor: Czajka Michał | Kategoria: Koło historyczne | Data: 2007-01-06
Granice zdrady narodowej i państwowej w dziejach Polski
Granice zdrady narodowej i państwowej w dziejach Polski to hasło przewodnie i nazwa ogólnopolskiego konkursu historycznego, którego podsumowanie odbyło się 13 grudnia w Warszawie. Galeria zdjęć
Konkurs Historyczny „Granice zdrady narodowej i państwowej w dziejach Polski” służył wzbudzeniu refleksji w młodym pokoleniu Polaków, którym przyszło już żyć w czasach niepodległości.
Ci ...
[Galeria zdjęć] [Więcej >>]
Autor: Czajka Michał | Kategoria: Uroczystości i wydarzenia | Data: 2007-01-06
Lekcja o Powstaniu Warszawskim dla uczniów klas III
Uczniowie z klas maturalnych, którzy zadeklarowali chęć zdawania na egzaminie maturalnym historii i klasa III F ( ponad 70 osób – niestety nie wszyscy, którzy chcieli jechać mogli w tej lekcji uczestniczyć z powodu ograniczonej liczby miejsc) 13 listopada udali się do Warszawy na lekcję muzealną do Muzeum Powstania Warszawskiego - temat lekcji „ Aspekt międzynarodowy powstania” Galeria zdjęć
Był to już drugi tego typu wyjazd, którego celem było w sposób bardziej bezpośredni przygotować młodzież do matury z historii, pokazać uczniom bolesny wycinek historii Polski. Wizyta w muzeum została ...
[Galeria zdjęć] [Więcej >>]
Pierwsza strona Poprzednia strona Następna strona Ostatnia strona
© I Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Wyszkowie. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2005-2016 r.